Zpráva ze setkání 16.11.2019 

Schůzka ostravských astrologů se uskutečnila opět ve Vile Univers 16. listopadu 2019

Program měl ve své režii astrolog Josef Oršulík a jeho téma bylo:

Astrologie je náboženství budoucnosti.

Pan Josef, duchem stále mladý, i když už v tak říkajícím požehnaném věku, nám velmi zajímavým způsobem předával mnohé své myšlenky inspirované nejen Kňazem Janem Maliarikem (který byl astrologem a od jehož narození letos uplynulo 150 let). Probíral s námi mimo jiné otázky víry, rozumu, vědění, zmínil zásady moudrosti, jak je důležitá pevná vůle, co dělat a co nedělat, kam jít a kam nejít...!
Vládcem astrologického roku 2019 je Saturn (podle tabulky zasvěcenců) a silná vůle je daná především dobře postaveným Saturnem s aspekty ke Slunci v nativním horoskopu. Dále Pluto atd. Ale nestačí jen chtít, pevnou vůli má člověk stále posilovat a to tak dlouho, až se stane zvykem. Toto setkání pod vedením p. Oršulíka bylo pro nás všechny opravdu přínosem, posílilo nás svou opravdovostí vědění, poznání a životních zkušeností. Pan Oršulík, zakládající člen Ostravské astrologické společnosti oslaví příští rok už devadesátku.


Na dnešní sobotní setkání se nás sešlo šest zájemců. Byli jsme malá skupina, ale v milém prostředí a bez rušivých vlivů jsme odcházeli po 13 hodině s pocitem velmi zajímavě stráveného času.
Komentář ke schůzce a fota - Dagmar Závodná